To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.2.0 or greater is installed.

Sprawozdanie z przebiegu obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji 2017

Prezentacja 2017Powiatowy Ośrodek Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie zaprosił przedszkolaków, uczniów, rodziców, opiekunów i nauczycieli do udziału w XIII edycji obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji organizowanego w dniach 02.10.2017 – 10.10.2017 roku.

W tym roku szkolnym celem przedsięwzięcia było również propagowanie skutecznych  sposobów podnoszenia świadomości wśród rodziców, opiekunów, nauczycieli problemu dzieci i młodzieży z utrudnieniami w nabywaniu kluczowych umiejętności szkolnych dotyczących głównie czynności czytania oraz pisania, matematyki. Organizatorom zależało na pokazaniu dobrych praktyk, standardowych metod, dostępnych oraz wartościowych i skutecznych sposobów wspierających dzieci i młodzież w rozwiązywaniu na co dzień  trudności edukacyjnych.

Patronat nad kolejną edycją ETŚD przyjął Pan Zdzisław Brezdeń – Starosta Powiatu Oławskiego, który w liście skierowanym do dyrektora POPPPiDM podkreślił, iż działania, inicjatywy podejmowane w Ośrodku propagujące skuteczne sposoby przezwyciężania trudności edukacyjnych zawsze spotykają się w środowisku z uznaniem, jak również poparciem i przychylnością samorządu powiatowego.

Zainteresowanie akcją, jak co roku, było znaczne. Liczna grupa rodziców, nauczycieli, młodzieży przyjęła zaproszenia organizatorów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji do udziału w proponowanych przedsięwzięciach i Powiatowym Konkursie pt. „I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii”. Czytaj więcej


 

Made By ITFirm.pl